Filmy śmierć bliskiego krewnego, zwłoki, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć bliskiego krewnego, zwłoki, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hanna

6,1
Hanna (Saoirse Ronan) ma 16 lat. Jest inteligentna i ciekawa świata. Ale to nie wszystko. Hanna posługuje się bronią lepiej od niejednego komandosa. Tego właśnie nauczył ją ojciec, były agent CIA (Eric Bana), bo wychowanie i szkolenie Hanny zmierzało do jednego celu - miała się stać perfekcyjnym zabójcą. W przeszłości rodzinny Hanny kryje się bowiem tajemnica i są sprawy, które tylko bezwzględny zabójca może zakończyć. Czy jednak wymierzenie sprawiedliwości zawsze przynosi ulgę? Czy tajemnicza Marrisa (Cate Blanchett) jest wrogiem czy sprzymierzeńcem? Film Hanna w intrygujący sposób splata elementy mrocznej opowieści i trzymającego w napięciu thrillera, prowadząc widzów przez kraje Europy aż do Maroka.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Wilkołak

6,2
Arystokrata Lawrence Talbot (Benicio Del Toro) na prośbę Gwen Conliffe (Emily Blunt) - narzeczonej brata, powraca do rodzinnej posiadłości, by pomóc w poszukiwaniach jej ukochanego. Pojednany się ze swym despotycznym ojcem (Anthony Hopkins), Talbot odkrywa, że za zaginięciem brata może stać krwiożercza bestia, która terroryzuje okolicznych mieszkańców. Sprawą interesuje się również Scotland Yard, który wysyła na miejsce swego najlepszego człowieka, podejrzliwego inspektora Amberline’a (Hugo Weaving). Tablot postanawia zgładzić potwora, ale nawet w najczarniejszych snach nie mógłby przeczuwać, jak przerażające przeznaczenie będzie mu pisane.


Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Akcja Dochodzenia rozgrywa się w deszczowym Seattle i opowiada historię zabójstwa młodej dziewczyny – Rosie Larsen i policyjnego śledztwa prowadzonego przez dwójkę detektywów, poszukujących motywu i sprawcy zbrodni. Serial rozgrywa się w czasie rzeczywistym, jeden odcinek serialu to jeden dzień śledztwa, co daje możliwość przedstawienia dogłębnej analizy głównych postaci. W Dochodzeniu widzowie śledzą trzy wątki związane z morderstwem: detektywów, którzy prowadzą śledztwo; pogrążonej w żałobie rodziny zamordowanej dziewczyny oraz podejrzanych. W serialu pojawia się również wątek polityczny, gdyż jednym z podejrzanych jest lokalny radny, prowadzący aktualnie kampanię. Wraz z rozwojem akcji, staje się jasne, że nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret, i choć bohaterowie myślą, że już uporali się ze swoją przeszłością, ona niespodziewanie do nich powraca.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek.
Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki - dynamiczny i pełen zaangażowania, "prawa ręka" komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.
Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...
Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…