Filmy aktywista

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje aktywista. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Penélope Cruz wciela się w rolę Azuceny walczącej o uratowanie swojej rodziny przed eksmisją. Partneruje jej Luis Tosar, który gra Rafę - prawnika i aktywistę mocno zaangażowanego w kwestie społeczne, kosztem swoich bliskich. Poznajemy także tragiczną historię Teodory, granej przez Adelfę Calvo. Kobieta jest zdeterminowana, by nie dopuścić do tego, by jej syn wziął na siebie winę za wydarzenia, których nie może już zmienić. 24 godziny to przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie.
W świetle prawa jesteśmy niewinni, dopóki nie udowodnią nam, że popełniliśmy dany czyn. Bohater filmu - profesor uniwersytetu jest aktywnym rzecznikiem zniesienia kary śmierci. Sam jednak zostaje oskarżony o gwałt i morderstwo. Przyznaje się do zarzucanego mu czynu, ale czy jest winny? Na to pytanie postanawia znaleźć odpowiedź młoda dziennikarka, która na parę dni przed egzekucją przeprowadza wywiad z profesorem.
Albert (Pio Marmaï) i Bruno (Jonathan Cohen) są nadmiernie zadłużeni i w końcu na ścieżce stowarzyszeniowej, którą wspólnie podążają, spotykają młodych działaczy na rzecz ochrony środowiska. Bardziej przyciągani darmowym piwem i frytkami niż kłótniami, stopniowo i bez przekonania przyłączają się do ruchu...


Sfabularyzowana historia powstania i krwawej działalności radykalnej lewicowej grupy terrorystycznej działającej w Niemczech od lat 70-tych ubiegłego wieku. Śledzimy losy przywódców grupy: Ulriki Meinhof i Andreasa Baadera, począwszy od berlińskich protestów studenckich w 1967 roku, które dały początek powstania w 1970 roku Frakcji Czerwonej Armii, zwanej RAF. Ta organizacja terrorystyczna w czasie swojej ponad 20-letniej historii zabiła kilkadziesiąt osób.
Ryu jest głuchoniemym chłopakiem, który ma bardzo chora siostrę. Chce jej oddać swoją nerkę, badania wykazują jednak, że nie jest dla niej odpowiednim dawcą. Ryu zostaje zwolniony z fabryki, w której pracuje, bo często opuszczał fabrykę, aby opiekować się chorą siostrą. Dostaje odprawę i postanawia ją przeznaczyć na sfinansowanie przeszczepu. Kontaktuje się z czarnorynkowymi handlarzami organów, jednak ci oszukują go, - zabierają pieniądze i kradną jego własną nerkę. Dowiaduje się, że szpital ma nerkę dla jego siostry, ale jest już za późno - trzeba za nią słono zapłacić. Dziewczyna Ryu - Youngmi, doradza mu porwanie córki jakiegoś bogacza, argumentując, że porwanie z dobrych pobudek nie jest zbrodnią...
Druga połowa lat siedemdziesiątych. Pełna temperamentu młoda reżyserka realizuje swój film dyplomowy, który będzie opowiadał historię błyskawicznej kariery i upadku jednego z bohaterów pracy socjalistycznej. Zbierając materiały, Agnieszka odkrywa coraz to nowe kulisy wydarzeń, dociera do ludzi, którzy znali Mateusza Birkuta i współtworzyli jego legendę. Bardzo szybko okazuje się, że rzeczywistość dokumentowana na czarno-białych taśmach była kreowana w o wiele większym stopniu, niż wolno o tym mówić. Gdzieś w tle cały czas stoją ludzie, którzy wszystkim mającym coś do powiedzenia chętnie zamknęliby usta. Agnieszka coraz bardziej emocjonalnie angażuje się w swoją pracę i nawet kiedy promotor odbiera jej sprzęt, nie zamierza się poddać. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, ale ciągle brakuje w niej najważniejszej postaci, nikt nie wie, co tak naprawdę stało się z Birkutem. Udaje się jednak znaleźć kogoś innego - jego syna, Maćka..
Tematem tego dokumentu są wydarzenia poprzedzające atak na World Trade Center, przebieg wypadków z 11 września oraz wydarzenia, które miały miejsce bezpośrednio po ataku. Głównym zamiarem Moore’a jest analiza związanych z 11 września działań podjętych przez George’a W. Busha. Moore nie tylko ostro krytykuje tutaj amerykańskiego prezydenta, lecz także szuka powiązań pomiędzy nim a prominentnymi Irakijczykami, w tym rodziną Osamy bin Ladena.

12 małp

7,8
Pod koniec XX wieku na Ziemi wybuchła śmiertelna zaraza. W czterdzieści lat później niedobitki próbują ustalić przyczynę kataklizmu. Mają do dyspozycji wynalazek dawniej nie znany: umieją podróżować w czasie.

Furia

6,4
Emma Craven odwiedza ojca po wielomiesięcznej nieobecności. Kilka godzin później jej stan bardzo się pogarsza i Thomas postanawia odwieść ją do szpitala. Jednak w progu ktoś do mich strzela i zabija Emmę. Wkrótce policja ujmuje sprawcę i sprawa zostaje zamknięta. Tymczasem Thomas prowadząc własne śledztwo odkrywa, że wcale nie chciano zabić jego, a Emma zamieszana była w coś poważnego co mogło by zagrozić wysoko postawionym urzędnikom.
Listopad 1984 r., Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana (Sebastian Koch), Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Anton Grubitz (Ulrich Tukur), zarządzający Departamentem Kultury w Stasi, wyda Wieslerowi rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, którego minister Hempf (Thomas Thieme) podejrzewa o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…