Filmy transseksualizm, męska nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje transseksualizm, męska nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziewczyna

6,2
7,1
15-letnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna.
Opowieść o życiu dwóch chłopców wychowujących się w szkole katolickiej. Pewien ksiądz spotyka po latach swojego byłego wychowanka, chłopaka, którego molestował seksualnie.
Amerykanin Bree (Felicity Huffman) od lat robi wszystko, by zrealizować swoje marzenie - stać się kobietą. Na tydzień przed końcową operacją odbiera niezwykły telefon. Dzwoni Toby (Kevin Zegers), nastolatek, który podaje się za jego syna i prosi o wyciągniecie go z więzienia na drugim końcu kraju. Bree po wielu wahaniach postanawia pomóc chłopcu. Rozpoczyna się komedia pomyłek. Toby nie podejrzewa, że kobieta, która się po niego zgłosiła, to jego ojciec. Bree nie wyprowadza go z błędu, odkrywa jednak, że chłopak chce uciec kuratorowi i szukać prawdziwego ojca. We dwóch wyruszają w pełną przygód podróż po Ameryce.


Tuż przed śmiercią malarz Jean-Baptiste Emmerich zapowiada, że "ci, którzy go kochają, wsiądą do pociągu". Następnie umiera. Do pociągu na cmentarz Limoges wsiadają wszyscy jego przyjaciele, ci prawdziwi i fałszywi, spadkobiercy z prawego i nieprawego łoża, bliższa i dalsza rodzina - niektóre rodziny spotykają się wyłącznie na pogrzebach.
Karl i Paul byli nierozłącznymi przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Paul był silny i wysportowany, więc zawsze bronił słabszego kolegę przed łobuzami. Po ukończeniu szkoły ich drogi się rozeszły. Pewnego dnia, po kilkunastu latach, spotykają się przypadkowo w Londynie. Ale dawny Karl jest teraz kimś innym, przeszedł operację zmiany płci i nosi imię Kim, nie jest zadowolony ze spotkania, nie chce wracać do przeszłości. Podczas rozmowy Paul nieświadomie robi złośliwe uwagi na temat zmiany płci. Nazajutrz zjawia się u Kim w pracy z przeprosinami, bukietem kwiatów i umawia się z nią. Ich spotkania są coraz częstsze i bardziej intymne.
Historia młodej kobiety która po urodzeniu chorego dziecka musi zdobywać środki finansowe na jego leczenie. Decyduje się na bycie prostytutką, wykorzystuje swoje ciało do ratowania życia zarówno dziecku jak i sobie.
Raphaëlle niedawno przeprowadziła się z Francji do Barcelony, fajnie się ubiera, pisze wiersze o miłości i chciałaby być pisarką, ale obecnie pracuje w call center. Jest młoda, prostolinijna i jak wiele innych dziewczyn w jej wieku marzy o wielkiej miłości. Love is in the air... but I can’t breathe – bo jak być trans-dziewczyną na Tinderze? W meandrach internetowego randkowania każdemu łatwo się zgubić, a Raphaëlle porusza się po omacku. Dla nowo poznanych mężczyzn jest niecodziennym obiektem seksualnym, odmieńcem, fetyszem. Jednak podczas kolejnych randek coraz lepiej poznaje samą siebie. Jest w trakcie procesu tworzenia własnej kobiecości. Kobietą nie rodzisz się, tylko się nią stajesz – pisała matka feminizmu Simone de Beauvoir. Kilkadziesiąt lat później stwierdzenie to jest nadal aktualne i Raphaëlle musi się z nim zmierzyć. Dziewczyna buduje swoją tożsamość na froncie romantycznym i artystycznym. O ile jej ciało jest polem walki, o tyle sztuka wydaje się przestrzenią wolności. Scenariusz powstawał w ścisłej współpracy z odtwórczynią głównej roli Raphaëlle Pérez, a także dzięki wykorzystaniu doświadczeń różnych grup queerowych, które występują w filmie. To wzruszający, momentami zabawny zapis przemiany w toku.
Khao, zgodnie z radą wróżki, ma powstrzymać się od seksu przez 30 dni. Jednak Nut, jego przystojny współpracownik, prosi, by z nim zamieszkał na jakiś czas. Im bardziej Khao stara się kontrolować, tym bardziej zakochuje się w Nucie.
Rok 1965, Dominikana. W nadmorskim burdelu życie grupy prostytutek nagle się zmienia, gdy bojownicy o wolność organizują zamach stanu i jednocześnie uświadamiają im, że mogą mieć lepsze życie i być może nawet znaleźć miłość. Nie trwa to jednak zbyt długo. Armia amerykańska tłumi rewolucję i przekształca dom publiczny w bazę wojskową. Jego pracownice muszą zmierzyć się z ogromnym dylematem: sypiać z okupantem, czy za wszelką cenę walczyć o swoją godność. Dramat rozprawiający się z trudną dominikańską przeszłością i opowiadający o amerykańskich wpływie na historię tego małego, karaibskiego kraju. Reżyserem i scenarzystą obrazu jest dwukrotnie nagradzany na MFF w Guadalajarze José María Cabral (Carpinteros).

They/Them

5,6
Sześć osób ze społeczności LGBT trafia do obozu terapii konwersyjnej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…